Geometria na odczepnego

Koła, kółka, kółeczka plus trójkąty, kwadraty i prostokąty - także w różnych rozmiarach. Podręczny i poręczny zestaw na początek przygody z geometrią. Każda z figur zaopatrzona jest od spodu w rzep. Całość zamykana w zapinanej na suwak teczce. Po rozpięciu okładka staje się podkładką. Można na niej zbudować domek, pociąg, misia, pajacyka, piramidkę i co tam tylko wyobraźnia podpowie. W tym także obrazu zupełnie abstrakcyjne. Zestaw umożliwia też szereg zabaw w zapamiętywanie nazw figur, kolorów, rytmów.Duże koło szuka małego kółka, pomożesz mu?

Mały kwadrat zgubił się wśród innych figur. Pomożesz mu odnaleźć duży kwadrat?

Kolor czerwony proszony jest do narożnika!

Każdy z narożników zaprasza inną figurę geometryczną...

- to tylko część propozycji zabaw możliwych z tym zestawem. Wierzcie mi, że dziecko w sekundę jest w stanie wymyślić kolejnych 10...


Piramidkę z kół można budować od największego do najmniejszego, ale także odwrotnie!


 Do zestawu dołączyłam także dodatkową podkładkę


1 komentarz:

  1. Tak, zabawka od razu wprawila w ruch wyobraznie mojej corki, ktora zostala obdarowana tym zestawem! Zaczelo sie od przygotowywania kanapek, pozniej bylo budowanie wiezy, tworzenie pociagow i domkow, segregowanie figur wedlug ksztaltow i kolorow i cale mnostwo innych zabaw. No i oczywiscie cudownie jest przechadzac sie z teczka pod pacha, udajac, ze to laptop!

    OdpowiedzUsuń